تبلیغات
عقیق - رای/خرید وفروش
 خرید و فروش رای حرام است 

 

آیت الله مکارم

 

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با دعوت کاندیداها به رعایت تقوا و پرهیز از تخریب رقبای انتخاباتی گفتند: خرید و فروش رای حرام است.

به گزارش مرکزخبر حوزه؛ این مرجع تقلید صبح دیروز در آغاز درس خارج فقه، در مسجد اعظم قم با اشاره به یقین و پایه‌های ایمان اظهارداشتند: تا زمانی که خدای متعال اذن انجام کاری را برای وقوع صادر نکند، اهل زمین نمی‌توانند کاری را انجام دهند، مگر اینکه خالق آسمان و زمین اذن این کار را بدهد.

معظم له تصریح کردند: گاهی انسان به مرحله و مقامی از یقین می‌رسد که نیازمند مراقبت و محافظت نیست؛ البته هرکسی به این درجه نخواهد رسید، مگر اولیا الله که به این درجه می‌رسند .

معظم له تاکید کرد: یقین آثار عجیبی در زندگی انسان دارد؛ هرچه انسان به یقین نزدیک تر شود، آرامش بیشتری در زندگی خواهد داشت .

 حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان راه‌های تحصل یقین، خاطرنشان کرد: تحصیل یقین راه‌هایی دارد ازجمله مطالعه در آیات الهی و اسرار آفرینش و عمل پاک که انسان را در رسیدن به یقین کمک می‌کند.

* امید دشمنان تبدیل به یأس می‌شود

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: این انتخابات بسیار حساس است و دشمنان امید بسته‌اند تا حضور مردم را کم رنگ کنند، ولی مردم همانند در روز 22 بهمن با حضور میلیونی امید دشمنان را به یاس تبدیل خواهند کرد .

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که کسی نمی تواند تورم موجود در کشور را کتمان کند، تصریح کردند: علی‌رغم وجود تورم که یکی ازمهمترین مشکلات مردم می‌باشد، ولی مردم آنجایی که باید حضورداشته باشند، حضور پیدا می‌کنند و این را در روز 12 اسفند ماه نشان خواهند داد .

ایشان خاطرنشان کردند: دشمن با ایجاد سیاه نمایی به دنبال ایجاد اختلاف در داخل و کاستن از استقلال و آرامش کشور است که مردم بایدخیلی هوشیارانه عمل کنند.

* کاندیداها یکدیگر را تخریب نکنند

ایشان با بیان اینکه از فردا تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد، اظهارداشتند: برخود لازم می‌دانم به نمایندگان تذکراتی بدهم تا همه کاندیداها تقوای الهی را رعایت کنند.

 این مرجع تقلید خواستار رعایت تقوای الهی در تبلیغات انتخاباتی شد و تاکید کردند: نمایندگان تقوی را رعایت کنند و از تخریب همدیگر به شدت بپرهیزند؛ چرا که وقتی شورای نگهبان فردی را تایید کرد ،دیگر جایی برای تخریب وجود ندارد و اگرفردی، دیگری را مورد تخریب قراردهد نشانه قبول نداشتن شورای نگهبان است .

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی تخریب افراد را نشانه بی تقوایی دانسته و تصریح کردند: کسانی که با تخریب دیگران می‌خواهند به جایی برسند، خود را گرفتار عذاب الهی ساخته اند.

ایشان با بیان اینکه نباید برای اخذ رای هزینه‌های گزاف کرد گفتند: نباید کاندیدا‌ها برای اخذ آرای مردم آنها را با پول بخرند و یا تبلیغات اسراف گونه داشته باشند؛ چرا که مردم می‌دانند نماینده ای که در طول دوره 4 ساله، صد میلیون تومان درآمد هم ندارد، چطور 500 میلیون خرج می‌کند.

* برخی به دنبال پر کردن جیب خود هستند!

این مرجع تقلید ادامه دادند: کسانی که هزینه‌های گزاف را صرف می‌کنند، بنای خدمت به مردم را ندارند چشم به پر کردن جیب خود دوخته اند. حضرت آیت الله مکارم شیرازی تاکید کردند: نمایندگان به شدت از دروغ گفتن، و وعده‌های بی اساس به مردم و تخریب دیگران بپرهیزند؛ زیرا اینها نشانه بی تقوایی است و خلاف شرع مقدس می‌باشد.

ایشان در پایان تصریح کردند: ما در نظام جمهوری اسلامی زندگی می‌کنیم و نباید مانند حکومت‌های لیبرالی، اسراف داشته باشیم؛ چرا که پول دادن و پول گرفتن برای اخد رای حرام می‌باشد.
طبقه بندی: علما،  احکام، 

تاریخ : 1390/12/6 | 11:21 ق.ظ | نویسنده : محمد شمسیان | نظرات